Interaktív időgéppel nézhetünk bele Budapest múltjába
Április 8-án nyitja meg kapuit a Time Machine Budapest élményközpont, amelynek interaktív kiállítása a magyar főváros kiemelkedő jelentőségű történelmi pillanatait idézi meg.
A minden érzékszervre ható, modern audiovizuális eszközöket és technikákat alkalmazó immerzív tárlat közönsége előtt megelevenednek egyebek közt az 1848-as forradalmi események, a II. világháború gettójának világa és egy Kádár-korabeli családi dráma is.
Különleges, minden érzékszervre ható tárlat Budapest történelméről
A tárlat nemcsak a múlt eseményeit mutatja be, de azoknak a hétköznapi embereknek az életét, érzéseit és reakcióit is megidézi, akik ezekkel a történelmi fordulópontokkal szembesültek, hangsúlyozta a kiállítás egyik ötletgazdája, Máté Xénia a szerdai sajtóbejáráson. Hozzáfűzte: a céljuk az volt, hogy az emblematikus történelmi eseményeket az átlagember szemszögéből mutassák be a látogatóknak.
“A Time Machine Budapest egy időutazás, amely testközelbe hozza Budapest történelmét. Célunk, hogy a vendégeink ne csak nézői, hanem aktív részesei is legyenek a múlt eseményeinek, ne csak megismerjék a történelmet, hanem át is érezzék annak jelentőségét,” fogalmazott Máté Xénia, hozzátéve: a kiállítás kiemelt célja azt is megmutatni, hogy a múlt eseményei milyen hatással vannak a mai világunkra.
A jelenetek szövegeit korabeli visszaemlékezéseket, naplórészleteket is felhasználva Kovács Levente, a tárlat másik ötletgazdája írta. Az általa megalkotott narratívát történészek hitelesítették. Domonkos Csaba történész a városalapítás és a millenniumi időszak feldolgozásában, Dombi Gábor történész a budapesti gettó megidézésében segítette a munkát, míg Tabajdi Gábor történész az 1956-os és a kádári időszakot segített feldolgozni, mondta el Máté Xénia.
Az 1000 négyzetméternyi területen megvalósuló kiállítás a legmodernebb audiovizuális technikákat – köztük AI-alapú festményanimációkat, holografikus technikákat, fogscreen lézeres vetítést, VR-technológiát és animatiqua térhatású eljárást – alkalmazva nyújt immerzív élményt a közönségnek.
A szervezők kiemelték, hogy az iskolai csoportokat történészek által vezetett tanórákkal is várják, akik így interaktív, tantermen kívül zajló foglalkozásokon bővíthetik történelmi ismereteiket.
Nyitva tartás és árak
A Time Machine Budapest élményközpont tárlatát a következő nyitva tartás szerint lehet megtekinteni:
- Hétfő: Zárva
- Kedd – Péntek: 12:00 – 20:00
- Szombat-vasárnap: 10.00 – 20.00
- Ünnepnapokon: Változó nyitvatartás, kérjük, ellenőrizze a weboldalon!
Az utolsó belépésre a zárás előtt minimum másfél órával van lehetőség. Csoportok számára külön idősávot biztosítanak (K-P: 10.00–11.30).
Hétköznaponként a következő jegyárak érvényesek:
-
Felnőtt (18 – 65 év) (magyar lakcímkártya felmutatásával): 7000 Ft
-
Felnőtt (18 – 65 év): 8000 Ft
-
Diák (8+ év) (magyar diákigazolvány felmutatásával): 6000 Ft
-
Diák (8+ év): 7000 Ft
-
Nyugdíjas (igazolvány felmutatásával): 6000 Ft
-
Csoportos diák: 5000 Ft (10 fő feletti létszám esetén időpontfoglalás szükséges)
-
Pedagógus jegy (igazolvány felmutatásával): 6000 Ft
A kiállítás április 8-tól a Király u. 26. szám alatti épületkomplexumban várja az érdeklődőket. További információ a www.timemachinebudapest.hu oldalon érhető el.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban
A kutatók szerint egy amerikai vulkán egyre közelebb van a kitöréshez
Egy halálos táncot járó csillagpár a közelünkben fog felrobbanni
Furcsa, római kori temetkezést találtak Dunavecsén